ארכיון הקטגוריה: כללי

צעיר לנצח

יום הולדת. הפתעה. 40. לצפריר.

לא ראיתי אותו בערך 20 שנה. חצי חיים. רצה הגורל וקבוצת ווטסאפ התארגנה במהירות. נקבע תאריך. והופס חזרה לגיל 16.

פרפורים? התרגשות? תוך רגעים הרגשתי "בבית". בין חברים. אפילו משפחה. אנשים שמזמן לא ראיתי הופיעו וזה היה הכי טבעי בעולם לקשקש איתם שוב.

סרטי הוידאו מאותה התקופה הסבירו לי באופן הברור ביותר שבורכתי. התמזל מזלי שבשנות הטיפש-עשרה העליזות היו לי את החברים הכי שווים שאפשר היה לבקש. כאלה שנתנו מקום. היו אדיבים ונעימים תמיד. חלק ניכר מהזהות העצמית שלי התעצבה ונבנתה במחיצתם.

ועוד דבר. פתאום, חזרתי להיות צעיר. לרגע. כמו בשיר של אלפוויל שאהבתי כ"כ לשיר יחד עם ניצן (גם הם מגיעים לארץ בקרוב).

זה לא היה מרגש אתמול. זה היה טבעי לחלוטין. כמו ללבוש חולצה אהובה. אם יש משהו שהייתי מבקש בשביל הילדים שלי, זה שאת הילדות שלהם הם יבלו עם חברים כמו שלי.

תודה שאתם חברים שלי.

מתחילים להתפרק

אומרים שלנשים יוצאים הברגים אי שם בתוך שנות ה-30. הן מתחילות לחפש משמעות, לרוב בתצורה כזו או אחרת שקשורה לריקוד. אצל הגברים זה בגיל 40 – ריצה או אופניים. אני כבר בגילאים האלה, והגוף כבר לא מה שהיה פעם…

קצת חדר כושר ונתפס לי הגב.שבועיים לתוך הכאבים, גם הצוואר נתפס. ואז בסוף שבוע, הילדונת רצתה לרוץ. כמה ספרינטים קצרים איתה, ויום אח"כ נתפסו השרירים ברגל. יצאתי להליכה כמו נכה עם רגל מעץ.

הגוף כבר לא מה שהיה פעם…

השבוע הלכנו לוועדת קבלה לגן השפתי, עבור הפיראט האדום שיש לנו בבית. זה היה ביום של תרגיל העורף הארצי. מסדרונות השלטון בבניין העיריה היה מלא בחיילים ובחיילות. התבוננתי מהצדף ופתאום זה נחת עליי- הבנות בירוק? חצי מהגיל שלי. תרח זקן.

נכנסנו לוועדת הקבלה. התיישבנו מול 5 דודות נחמדות. עם גינונים וקול שיש רק לנשים עם תארים בתחומי פסיכולוגיה, סוציולוגיה וחינוך מיוחד.

הרגשתי קצת צעיר יותר, אבל הגוף… כבר לא מה שהיה פעם.

אשתי יודעת שיש לי מקום חם בלב לספרניות: סבתות מטופחות שיושבות באולם ממוזג ושקט. כאלה שמדברות עברית טוב יותר ממני. בשיער הלבן שלהן יש נגיעות של סגול.

ואולי תמיד בעצם הייתי זקו.

הבוקר הייתי בבריכה, אחרי גיחה לחדר הכושר.

היו שם שתי סבתות.

האחת שחתה עם משקפת צוללנים ושנורקל. לא הוציאה את הראש מהמים. איך המציל ידע שהיא לא טובעת? רוב הזמן, היה נראה שהיא פשוט צפה במים מבלי לזוז.

החברה שלה? היא שחתה גב טיפה באלכסון – כדי לאתגר את שותפיה למסלול. איך המציל ידע שהיא לא טובעת? היא נופפה בידיים שלה באופן שהזכיר אדם שלא ממש יודע לשחות ומחפש עזרה.

יצאתי אחרי 45 דקות עם כאבים עזים בברכיים. הגוף? כבר לא מה שהיה פעם…

דוד צחי

אני דוד.

זה קרה הבוקר.

אחותי הקטנה (והיקרה) (והמקסימה) (בלי קשר ללידה כמובן), ילדה לה בן.

היא נתנה לי את המתנה הכי גדולה שהיא יכלה והיא אפילו לא התכוונה לזה. היא שינתה את הסטטוס שלי מסתם אח לדוד.

לא צריך כבר לקנא בחברים-דודים. אני דוד בעצמי.

תודה אחותי.

נתראה בשמחות 🙂

שקופים

אנשים שקופים. יש כאלה. תמיד חשבתי שאני רואה אותם.

לפני שבועיים. שני ילדים. אוטו אחד. אבא שממהר לעבודה.

החלטתי להפקיד קודם את הג'ינג'י בגן ורק אח"כ את אחותו הגדולה. כמו בכל בוקר שבו ממהרים, ברחוב של הגן הופיעה לה משאית אשפה שזזה לאיטה ואספה את פחי השכונה. נתקעתי שם אחריה. כדי לקצר תהליך, חניתי קצת רחוק מהגן ולקחתי את הילדים ברגל – בינתיים, המשאית תוכל לסיים את הפינוי ולעבור לרחוב אחר.

הילד בגן. הילדה באוטו. המשכנו לגן שלה בצד השני של העיר. ליד הגן – הפלא ופלא – משאית אשפה. הראתי אותה לבת שלי ואמרתי לה: "רואה? גם לכאן היא הגיעה"

והיא ענתה: "אבל זאת לא אותה המשאית"

הסתכלתי על המשאית שוב. זכרתי שלקודמת, היה בצד מטאטא שהיה מחובר אליה באופן מוזר – ולזאת לא. אולי הורידו אותו והשתמשו בו?

ואז היא שאלה אותי: "אבא. זה לא אותם האנשים על המשאית. הם התחלפו או שזאת משאית אחרת?"

אנשים שקופים. אפילו לא חשבתי להתבונן בהם. לראות מי הם. מה צבע הבגדים. משאית זבל. תיוג לרכב עם 4-6 אנשים שקופים עבורי.

עדיף לא לגדול ולראות את כולם.

שנתיים

שנתיים שאני לא ישן בגללך.

ג'ינג'י קטן עם אופי גדול.

מישהו בעבודה הגיע עם תאוריה חדשה. מנהיגים, הוא טען, גם להם יש הורים. אבל כדי להנהיג, הם היו צריכים להיות חזקים / חכמים / דומיננטיים יותר מההורים שלהם, ולכן ברור שיש ילדים שמסובבים את הורים שלהם מספר סיבובים סביב האצבע הקטנה שלהם.

איתך נשארה השאלה כמה רחוק עוד תגיע, כי אותנו כבר עברת.

נולדת תינוק גדול ומוצק. הבטתי בך בשנתיים האחרונות ולא נראית שלי. לא היה דבר דומה. בריון בחיתול. בחודשים האחרונים משהו השתנה. לא נהיית דומה, אבל אני מביא בך לפעמים ורואה אותי. אופן הישיבה כשאתה מתרכז סוף סוף במשהו אחד. משיכת הכתף כשאתה לא רוצה משהו. אמא שלך צוחקת עלינו – אומרת שאני אוהב להציק לך כמו שאתה אוהב לעצבן אותי. אבא ובן.

שנתיים.
אתה עכשיו צורח לך בגן השעשועים. לא מוכן לשחק בגלל הנעליים החדשות שהכרחתי אותך לנעול. מחכה שאני אתייאש קודם. אחרי הלילה הלבן שהיה איתך זה בהחלט אפשרות הגיונית…

מזל טוב ג'ינג'י שלי. אל תתן לאף אחד לשבור אותך.

אייה, אווה, אאוץ'

סוף השבוע האחרון זה קרה.

יצאנו לעוד טיול גברים.

התירוץ הפעם היה חבר שמתחתן – צריך מסיבת רווקים. ובגלל שמסיבות זה לא הקטע שלו, נבחר רעיון הטיול. היעד היה סנפלינג באיזור ים המלח.

הגענו ערב קודם, הכנו "מאהל" ואוכל באמצע שום מקום על שפת ים המלח, אכלנו והלכנו לישון. בבוקר אחרי עוד ארוחה יצאנו לטיול הסנפלינג בקומראן.

אם מתעלמים לרגע מהמפגש המצער שלי מקרוב עם צוק, היה אפילו כיף.

אבל עכשיו לא ממש.

לפני חודש בערך הבת שלנו פגשה מקרוב את פינת השולחן. זה נגמר בקופת חולים בשעות הערב המאוחרות עם הדבקה – דבק 3-שניות בצבע סגול ששמים לילדים על פצעים. עמוק עמוק בתוך רעמות השיער של הילדה יש הדבקה.

כמה ימים לאחר מכן, לבן שלנו היה דיבור צפוף עם הסולם בפארק שעשועים. לקראת הצהריים, שוב דבק שלוש שניות, הפעם בסנתר. המצולק שלנו עדיין יפיוף.

ואני? שמעולם לא שברתי כלום, שראיתי דבר ותפרים שכאלה רק אצל אחרים עד לחודש זה, שתפרו אותו רק כשרצו להוריד נקודות חן? גם אותי הדביקו.

המפגש עם הצוק היה בירידת הסנפליג הקצרה ביותר – 3 מטר. לא 12. לא 20. לא 30. לא 45.

3.

בזיון.

שתי שניות לתוך הירידה, מצאתי את עצמי על ה"קיר" ממול. הפוך. עם הגב לקיר. כשירדתי/הורידו אותי, ראיתי שאני קצת מדמם מהמרפק – השארתי את חותמי על הסלע 🙂

מזל שזה היה לקראת סוף הטיול ולא בתחילתו.

כשהגעתי הביתה, נשלחתי לקופת החולים. לקחתי את הבת כדי שלא ישעמם לי (וכדי שהיה מי שישמור עלי). הרופא אמר באדישות רבה שלא צריך לעשות כלום חוץ מאיזה חיטוי קטן של המקום ו…טטנוס – כי ברור שלא קיבלתי זריקה שכזו כבר חצי חיים. האחות, לעומת זאת, החליטה שאפשר גם להדביק.

אז שוב פגישה עם הדבר הסגול. הביתה היא כבר לא רצתה לתת לי לקחת קצת דבר –  לא עזר להסביר לה שיש לי מספיק ניסיון.

אז עכשיו אני חבוש במרפק אחד. השני סתם כואב מהמפגש עם הצוק כנראה. המותן השמאלית חבולה מעט מחבל הסנפלינג מרוב ירידות, אז על הצד ההוא לא ניתן לישון. מסתבר שיתושים נשנשו אותי מתישהו ביום הסנפלינג – כל הגב והרגליים מגרדים לי. אה כן. ועדיין לא נפטרתי מההתקררות שלי.

אתמול בלילה לא ישנתי.

היום כבר ביליתי בבית. עם אייה, אווה, ואאוץ'. קחו את הילדים להצגה הזאת – נחמדה.

אני מקווה שעד החתונה זה יעבור – יש עוד יומיים.

מיני סלב בשנקל

כשעזבתי את רדויז'ן, התחלתי לכתוב בלוג משלי באנגלית. כזה שימשיך איתי ללא קשר למקום העבודה.

חודש או קצת יותר לתוך ה"פרוייקט", התחלתי לכתוב על נושא בשם WebRTC. בניתי על 2-3 פוסטים כאלה נחמדים ולעבור הלאה לנושא הבא. מסיבות לא ידועות, זה התגלגל למעמד של בערך פוסט בשבוע (חצי מהדברים שאני רושם עליהם). בתור נושא חדש, הייתי מהבודדים שרשמו עליו, והאלגוריתם של גוגל מצא אותי וצ'יפר אותי בהתאם – חיפושים בנושאי WebRTC מגיעים די הרבה לאתר שלי.

לפני שבוע, הייתי בפריז לצרכי עבודה – הלכתי לכנס כדי לדבר על WebRTC. כשהגעתי, ציפתה לי הפתעה די נעימה – מספר לא מבוטל של האנשים בכנס הכירו אותי כבר – הם קראו את הדברים שכתבתי ורצו להגיד שלום. נהייתי סלב לרגע, בקבוצה קטנה של אנשים.

עכשיו רק צריך שהשתן לא יעלה לי לראש.

13 שנות נישואים

במסגרת צחי-כותב-על-מספרים – הנה מספר מעניין.

13. בר מצווה.

הפעם ליום הנישואים שלנו. התחתנו לפני 13 שנה. כמו כל זוג, חגגנו את יום הנישואים שלנו בצורה זו או אחרת – עד השנה.

לפני כשבוע ישבנו אצל חברים וקישקשנו לנו. הגענו איכשהו לנושא חתונות וזוגיות – והשיחה הזכירה לנו שאנחנו בקרוב נהיה נשואים 13 שנה. הבעיה היחידה הייתה שפספסנו את התאריך בשבוע…

פשוט לא שמנו לב.

למזלנו גילינו שעשינו משהו מיוחד ביום הנישואים שלנו – הבאנו את הסבתא והסבא לשמור על הזאטוטים והלכנו לנו לים לבלות כמה שעות. איך שהזמן עובר מהר כשנהנים 🙂

זמנים. תאריכים. מקומות. הכל זכרונות שדוהים להם לאט עם הזמן. מעניין אם ה"שכחה" הזאת תמשיך איתנו גם קדימה.

מתחילים עבודה חדשה

סגרתי ברדויז'ן 13 שנה ועוד קצת. אני בחור מוסדי. קם בבוקר. מנשנש ולעבודה. צהריים אוכל ב-12:00 בדיוק. מתקתק להנאתי על המקלדת ברוב שעות היו במשרד.

זה לא פלא שהעדפתי לעשות חופשה קצרה מאד בין רדויז'ן לעבודה החדשה שלי.

אני היום כבר באמדוקס. לומד את השוק, המתחרים, המוצרים – ובכלל מנסה להסתגל. לא רציתי חברה גדולה. 400 האיש ברדויז'ן הרגישו לי הסתדרות. נראה איך יהיה עם 20,000.

מלהיות אחד מהדגים השמנים באקווריום הלכתי להיות בורג קטן במכונה גדולה.

יס! יס! יס!

עם כל השינויים בחיים שלי, היה אך ברור שאפשר עוד. ולכן – עברנו מהוט ליס. בהוט בילינו כבר כמה שנים.

בעזיבת העבודה הייתי צריך לעשות אינטרנט בבית בעצמי, אז ביררתי מחירים. ואם כבר מבררים – עושים בדק בית. גיליתי שאנחנו שילמנו פה על טלפון+טלויזיה יותר מאשר על הטריפל של הוט – ואפילו לא היה לנו HD, ממיר מקליט או ערוץ פרמיום אחד לרפואה.

גילינו גם שיש לנו 2 קוי טלפון. או יותר נכון 2 מסלולים. הנציגים ה"אדיבים" של הוט הסבירו לי בסבלנות רבה בטלפון שאכן יש לי שני קוים, ואז שאלו בתמיהה למה אני לא משתמש באחד מהם כלל. אחרי הנציג החמישי, החלטתי לוותר. לא על הקו, אלא על כל השירות. אז עברנו ליס.

עכשיו יש לנו HD, VOD, ממיר מקליט וגם Streamer. אמריקה. התכנים קצת שונים, אבל חוץ מזה אין הרבה הבדל. פה קצת יותר סרטים. שם VOD יותר עשיר. בקיצור – מלחמת "למי יש יותר ארוך".

הירידה העיקרית באיכות החיים? הממיר של Yes לא כולל שעון מובנה בכל הסוגים שלו – אין לנו יותר אפשרות לדעת בחדר השינה שלנו מה השעה… ובסלון? השעון רשום בצבע כחול ולא באדום שהורגלנו אליו. משום מה, קשה לקרוא אותו ממרחק הספה. ב-Yes עושים טלויזיה לצעירים – לא למבוגרים כמוני. אני בקושי רב מצליח לקרוא את התפריטים והפירוט שהם רושמים על המסך עם הממיר שלהם.

מחיר הקדמה.